Trzy zastosowania drukarki do plastikowych kart

Trzy zastosowania drukarki do plastikowych kart

Drukarka do kart plastikowych to bardzo praktyczne urządzenie, które sprawdzi się do wielu zadań w biznesie. Poniżej znajdziesz trzy sposoby wykorzystania tego urządzenia, jednak musisz wiedzieć, że jest ich znacznie więcej. Wybraliśmy te powody, dla których najczęściej ten rodzaj drukarki jest kupowany. Sprawdź, być może w Twoim biznesie również przyda się takie urządzenie.

Karta podarunkowa z indywidualną grafiką

Drukarka kart plastikowych świetnie sprawdzi się we wszystkich punktach sprzedaży, które oferują swoim klientom możliwość zakupu karty podarunkowej. Dzięki temu, że urządzenie ma dedykowany program graficzny, szybko i bez problemu przygotujesz indywidualny projekt takiej karty. Do Ciebie należy decyzja, czy chcesz drukować w jednym kolorze, czy kilku. Od tego zależy to, jakie materiały eksploatacyjne będą potrzebne. Warto się również wcześniej upewnić, czy dany model realizuje wydruk wyłącznie monochromatyczny, czy też nie. Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość drukowania jednostronnie lub dwustronnie. Jeśli zależy Ci, aby karta miała umieszczony napis na obu stronach, to sprawdź, czy Twój sprzęt robi to automatycznie.

Identyfikatory pracownicze z dodatkowymi funkcjami

Kolejnym zastosowaniem drukarek do kart plastikowych jest sprawne tworzenie identyfikatorów pracowniczych. Taki sprzęt bardzo usprawnia pracę zwłaszcza wszędzie tam, gdzie firma zatrudnia wielu pracowników i określone są zasady bezpieczeństwa. Drukarka do kart sprawdzi się w sytuacji, gdzie na podstawie takiego identyfikatora udzielany jest dostęp do firmowych zasobów jak pokoje, dokumenty czy sprzęt. Dodatkowo na takiej karcie można umieścić za pomocą odpowiednich folii hologramy, dzięki czemu podrobienie takiego identyfikatora będzie niemożliwe. Niektóre modele kodują dodatkowo karty stykowe i zbliżeniowe. To również gwarantuje firmie bezpieczeństwo. Osoba bez specjalnie zakodowanego identyfikatora nie dostanie się do firmy.

Karta stałego klienta drukowana na miejscu

Ten sposób wykorzystania drukarki kart plastikowych sprawdzi się nie tylko w ekskluzywnych butikach, ale również niewielkich sklepach czy po prostu w sieciówkach. Bardzo szybko przygotujesz i wydrukujesz na miejscu imienną kartę członkowską dla klienta. Projekt możesz przygotować wcześniej, natomiast gdy osoba wyrazi chęć założenia takiej karty stałego klienta, wprowadzisz potrzebne dane i po kilku sekundach wręczysz gotowy produkt. To pomoże nawiązać bliższą relację z klientem i pozwoli mu poczuć się jak część społeczności.