Stadionowe emocje

Stadionowe emocje

Po zakończonych niedawno Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, popularność tego sportu nie tylko w Polsce, ale również innych krajach wzrosła bardzo wyraźnie. Wynika to oczywiście z transmisji najlepszych reprezentacji naszego globu, które dostarczyły nam nieprawdopodobną wręcz ilość emocji zarówno w meczach grupowych, jak również tych w późniejszej fazie rozgrywek.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Z tego względu z całą pewnością będziemy obserwowali coraz większą liczbę kibiców, którzy zamienią swoją kanapę na pójście na stadion. Być może poziom polskiej piłki nie należy do najwyższych, jednak emocje towarzyszące takiemu spotkaniu na żywo są absolutnie wyjątkowe i warto je przeżyć przynajmniej raz na jakiś czas. Z tego względu powinniśmy odpowiednio przygotować się do takiego wydarzenia, na przykład poprzez wcześniejsze przyjście na stadion. Bramki wejściowe pozwalają na zachowanie spokoju i kontroli wejścia na trybuny, a dodatkowo na większości aren w naszym kraju mamy możliwość skorzystania z bogatej oferty gastronomicznej. Warto udać się tam przed meczem, ponieważ w trakcie przerwy mamy do czynienia z bardzo długimi kolejkami.

Z całego świata

Jeżeli jednak nie jesteśmy przekonani do poziomu sportowego w naszym kraju, możemy bez żadnego problemu zakupić bilety lotnicze i udać się na stadion w innym lidze. Do Wielkiej Brytanii co roku przyjeżdżają miliony kibiców z całego świata, aby móc podziwiać swoich ulubieńców na żywo. Dotyczy to zarówno drużyn z Londynu, jak również takich miast jak Manchester, Newcastle czy Liverpool. W Premier League możemy na trybunach dostrzec przedstawicieli krajów arabskich, dalekowschodnich czy też południowoamerykańskich. Podobnie jest w Hiszpanii, w szczególności na meczach Realu oraz FC Barcelony. Zapotrzebowanie na bilety na mecze tego drugiego klubu nad Wisłą jest ogromne, oczywiście ze względu na osobę Roberta Lewandowskiego.

Odpowiednie planowanie

Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy dostać się na stadion. Ulice w promieniu przynajmniej kilometra od boiska są zatłoczone, dlatego warto skorzystać z komunikacji miejskiej lub podmiejskiej. Szczególnie dotyczy to stadionów położonych na obrzeżach miast, do których nie ma możliwości dojazdu tramwajem. Powinniśmy zwrócić uwagę na czas, ponieważ samo dotarcie na stadion zajmuje bardzo dużo czasu, nie wspominając już o oczekiwaniu na sprawdzenie biletu w długich kolejkach.