Nastaw się już dziś na cyfrowy dolar!

Nastaw się już dziś na cyfrowy dolar!

Popularne waluty w cyfrowej postaci mają zacząć pojawiać się w obiegu w ciągu najbliższych lat. Te słowa padły z ust przewodniczącej Europejskiego Banku Centralnego. Co jest tego powodem? Czym w zasadzie są cyfrowe pieniądze? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule!

Jak posługujemy się pieniędzmi obecnie?

W ramach dnia codziennego posługujemy się kilkoma rodzajami pieniędzy. Dotyczy to dobrze nam znanej formy gotówki w postaci bilonu oraz banknotów. W Polsce wytwarza je Narodowy Bank Polski. Posługiwanie się tą formą pieniędzy generuje wiele zalet. O czym konkretnie mowa? Otóż jest to w pełni bezpieczny sposób pozwalający na dokonywanie zakupów. Dodatkowo - w ramach rozliczania płatności, które są dokonywane z użyciem gotówki nie ma konieczności posiadania dodatkowych urządzeń takich jak np. terminal. Podstawą jest tutaj nadal gotówka, a cały proces wyraża się w przekazywaniu odpowiednich kwot na linii klient - sprzedawca - klient. Dzięki płatnościom gotówkowym można także zachować pełną anonimowość przy zakupach. Korzystanie z kart płatniczych czy płatności online zawsze pozostawia po sobie ślad w postaci cyfrowej. Nie dla każdego taka opcja jest pożądana. Na przestrzeni ostatnich lat doszło do upowszechnienia płatności bezgotówkowych. Popularyzacja urządzeń elektronicznych i internetu przyczynia się do takiego stanu rzeczy. Warto przy tym wspomnieć także o tym, cyfrowe pieniądze mogą być też formą zapisu na takich nośnikach jak Revolut czy PayPal.

Co czeka nas w przyszłości? Cyfrowy dolar to pewnik!

Konsekwencją tych zmian będzie wprowadzenie do obiegu cyfrowego pieniądza, które również staną się wytworem banku centralnego. Może on występować w oparciu o rachunek bankowy lub cyfrowe tokeny. Prognozowanie przyszłości jest na ten moment ciężkie do odgadnięcia, jednak możemy być pewni, że perspektywa wprowadzenie cyfrowych pieniędzy jest nieunikniona i z pewnością będzie postępować na naszych oczach w ciągu najbliższych lat. Cyfrowy dolar i inne mocne waluty, takie jak np. euro to przyszłość, na którą musimy być gotowi. Im wcześniej zdamy sobie z tego sprawę - tym lepiej dla nas!

Nastaw się na zmiany!

Jeżeli do tej pory nie zastanawiałeś się nad przyszłością cyfrowych pieniędzy - weź pod uwagę, że w ciągu najbliższych lat będą zachodzić realne modyfikacje w zakresie posługiwania się pieniędzmi. Fizyczna, gotówkowa forma będzie zastępowana jej cyfrową formą. Bądź świadomym obywatelem i weryfikuj, jaka przyszłość czeka Ciebie i kolejne pokolenia!