Microsoft 365 – ciekawe rozwiązanie dla szkół

Microsoft 365 – ciekawe rozwiązanie dla szkół

Pandemia wywołana wirusem covid- 19 wymusiła konieczność zmiany formy nauki. Została wprowadzona praca zdalna we wszystkich placówkach edukacyjnych, aby ograniczyć transmisję wirusa. Dyrektorzy szkół, aby zapewnić ciągłość nauki i komfortowe warunki muszą wybrać rzetelne oprogramowanie. Jednym z nich jest właśnie Microsoft 365, oferujący mnóstwo możliwości. Jeśli chcesz poznać korzyści takiego oprogramowania dla szkół, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Microsoft 365 – czy to dobry wybór?

O wielu zaletach przekonały się już korporacje, które cenią sobie innowacyjne rozwiązania. Jednak aby można było się cieszyć ze wszystkich funkcji, ważne jest poprawne wdrożenie Microsoft 365. W tym celu warto nawiązać współpracę z profesjonalną firmą technologiczną, zajmującą się takimi sprawami. Dyrektorzy szkół również chcą zaimplementować innowacyjne rozwiązania, dlatego chętnie wdrażają Microsoft 365, który sprawia, że nauka zdalna jest czystą przyjemnością. Na jakie korzyści może liczyć szkoła? Przede wszystkim darmowy dostęp do bardzo znanego pakietu narzędzi MS Office, rozbudowy system adresów mailowych, pocztę dla każdego ucznia (Outlook) i możliwość kontrolowania uczniów, czy aby na pewno poświęcają czas na naukę, gdy jest to konieczne.

Microsoft 365 – wiele możliwości

Firmy z branży technologicznej, które zajmują się wdrażaniem oprogramowań, bardzo często napotykają się z problemem. Mianowicie wiele osób sądzi, że office 365 to program Microsoft Teams. Oczywiście to znane narzędzie firmy Microsoft, które wchodzi w skład darmowego pakietu office 365 A1. Wdrożenie takiego pakietu umożliwi czerpać korzyści w wielu funkcji, które wszystkie będą działały on-line. W ramach pakietu Microsoft 365 dni  szkoła ma dostęp do pakietu programu MS Office, profesjonalne poczty dla uczniów i szerokie możliwości komunikacyjne między nauczycielami i uczniami. Przechodzą na tryb zdalny, z pewnością wielu rodziców martwiło się, czy nauka w domu przed komputerem będzie równie owocna, jak w szkole. Dzięki Microsoftowi 365 dni nauka może być nawet bardziej efektywna i wydajna. Wszelkie pliki, dokumenty i prezentacje, które nauczyciele chcą udostępniać mogą być przekazywane uczniom, za pomocą programu Sharepoint.

Microsoft 365 – jak poprawnie wdrożyć?

Wdrożenie omawianego programowania musi być realizowane etapowo. Każdy etap ma niezwykłe znaczenie. Schemat wdrażania rozpoczyna się od wyboru domeny i rejestracji szkoły. Następnie firma wdrażająca podpita domeny, tworzy konta i nadaje odpowiednie uprawnienia, zgodnie z zakresem wykupionego pakietu.