Jak skutecznie zabezpieczyć telefon przed zniszczeniem?

Jak skutecznie zabezpieczyć telefon przed zniszczeniem?

Masz nowy telefon i boisz się, że już po krótkim okresie się zniszczy? Może Twój telefon ma już swój straż, ale przyszedł czas, żeby trochę o niego zadbać? Poznaj proste sposoby na ochronę smartfona przed upadkiem w typowych sytuacjach Podpowiadamy, co sprawdza się najlepiej oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej ochrony.

Po pierwsze – zabezpiecz telefon szkłem

Nałożenie szkła ochronnego na ekran telefonu to nadal jedna z najbardziej skutecznych technik ochrony w sytuacji upadku. Obecnie na rynku jest wiele różnych rodzajów szkieł, dlatego z pewnością uda Ci się znaleźć rozwiązanie, które spełni Twoje oczekiwania. Szkło na telefon może być klasyczne, hybrydowe lub hartowane. Takie rodzaje sprawdzą się przy nowym smartfonie, natomiast wybór zależy wyłącznie od Twoich potrzeb i preferencji. Dla telefonu po tzw. przejściach, gdzie na ekranie występują nierówności, lepiej sprawdzi się folia ochronna. Najważniejszą zaletą tych produktów jest oczywiście ochrona, a używanie ich w żaden sposób nie wpływa negatywnie na korzystanie z telefonu i wyświetlanie kolorów. Dodatkowym atutem takiego szkła są jego właściwości wodoodporne, które zwiększają poziom ochrony telefonu.

Po drugie – dopasowany case równa się bezpieczeństwo

Posiadanie szybki na telefonie nie gwarantuje jeszcze niestety pełnej ochrony. Warto zainwestować w dodatkowy poziom bezpieczeństwa, który z pewnością docenisz, gdy telefon upadnie na ziemię. Mowa o etui na telefon, które będzie dopasowane do modelu smartfona oraz wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Wybierz produkt, który będzie trwały i zapewni doskonałą amortyzację twojemu urządzaniu w momencie upadku. Polecane materiały to poliwęglan, poliuretan i tworzywo TPU, z nich wykonuje się również najczęściej walizki, które są w stanie znieść bardzo duży nacisk i upadek. Będziesz miał więcej pewność, że Twojemu smartfonowi raczej nie grozi niebezpieczeństwo.

Po trzecie – unikaj poniższych sytuacji

Na pewno doskonale wiesz, że nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji, w których może dojść do zniszczenia Twojego telefonu. Natomiast jest kilka przewidywalnych scenariuszy, w których zazwyczaj dochodzi do jego uszkodzenia. Sprawdź przy wysiadaniu z auta, czy nie trzymasz smartfona na kolanach, w przeciwnym razie może on wypaść i rozbić się o chodnik. Jeśli trzymasz zazwyczaj telefon w tylnej kieszeni, to sprawdzaj co jakiś czas, czy jest on na swoim miejscu, ponieważ łatwo może stamtąd wypaść. Unikaj też trzymania komórki na mokrych i śliskich powierzchniach.