Jak możesz zadbać o bezpieczeństwo w budynku?

Jak możesz zadbać o bezpieczeństwo w budynku?

Jeśli jesteś na etapie szukania rozwiązań, które pomogą w kontroli dostępu oraz zwiększą poziom bezpieczeństwa - postaw na sprawdzone możliwości, które umożliwią Ci osiągnięcie tego celu. Poniżej kilka z nich!

Wejście do budynku to jego wizytówka

Kołowroty oraz wszelkiego rodzaju bramki pomagają w budowaniu pozytywnego pierwszego wrażenia i zabezpieczają obiekt przed wejściem przypadkowych osób. Porządkują także ruch odwiedzających. Nowoczesne systemy rozwiązują też problem ewentualnego blokowania wejścia/wyjścia w przypadku awarii prądu. W jaki sposób? Otóż dochodzi wówczas do automatycznego opadania ramienia, dzięki czemu nie ma ryzyka, że osoby przebywające na terenie budynku będą miały problem z przemieszczaniem się po obiekcie.

Bramki wejściowe ograniczają dostęp do obiektu

Takie bramki wejściowe sprawdzą się nie tylko w hallu głównym - mogą także pomóc w blokowaniu dostępu do poszczególnych części budynku dla niepowołanych osób. Pomieszczenia, w których znajdują się tajne dane czy serwery powinny być z oczywistych względów wyłączone z powszechnego dostępu. Zastosowanie takich bramek pomoże wyznaczyć, kto i na jakich zasadach powinien mieć dostęp

Gdzie stosuje się bramy wejściowe i kołowroty?

Przedstawione rozwiązania są powszechnie stosowane w fabrykach, urzędach, lotniskach, szkołach oraz magazynach czy szpitalach. Coraz częściej można je także spotkać w miejscach pracy. Poza funkcją zabezpieczającą mogą także pełnić rolę systemu rejestrującego czas pracy na podstawie kart dostępu. Jeżeli zatem chcesz wprowadzić w swojej firmie takie rozwiązanie - wówczas montaż bramek może ułatwić sprawę i zastąpić tradycyjną ewidencję pracy prowadzoną w formie papierowej.

Monitoring i profesjonalna ochrona - dlaczego warto?

Jako wsparcie omawianych działań warto także wspomóc się takimi rozwiązaniami jak np. zatrudnienie ochroniarzy oraz wprowadzenie monitoringu. Taki ruch z pewnością będzie przykładem dalekosiężnej inwestycji, która pomoże zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Przyniesie to również pozytywne rezultaty w kontekście postrzegania takiego obiektu przez osoby z zewnątrz. Ochroniarze pełniący też rolę osób udzielających informacji na temat poszczególnych firm w danym budynku czy działów w przedsiębiorstwie na pewno pomogą gościom i kontrahentom odnaleźć się w nowym miejscu.

Jeżeli zatem szukałeś sposobu na poprawę postrzegania firmy, a jednocześnie chcesz wprowadzić system kontroli dostępu czy nowoczesny sposób ewidencji pracy - montaż bramek wejściowych będzie tutaj odpowiednim posunięciem. Skorzystaj z tej możliwości i zainwestuj w profesjonalny wizerunek przedsiębiorstwa!