Drukarka kart plastikowych – co musisz o niej wiedzieć?

Drukarka kart plastikowych – co musisz o niej wiedzieć?

Drukarka plastikowych kart to sprytne urządzenie, które znajduje swoje zastosowanie w wielu firmach. Jak sama nazwa wskazuje, służy do jednostronnego lub dwustronnego drukowania różnego rodzaju kart. W jaki sposób działa? Jak należy z niej korzystać? Odpowiedzi na wszystkie swoje pytania znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Czym jest drukarka kart plastikowych?

Prowadzisz własny sklep, w którym wydawane i honorowane są karty lojalnościowe lub podarunkowe? W takim razie drukarka kart plastikowych jest czymś, czego nie powinno zabraknąć w Twoim przedsiębiorstwie. To niewielkich rozmiarów urządzenie pozwoli na szybkie i sprawne wydrukowanie identyfikatorów dla Twoich pracowników, kart rabatowych czy kart kontroli dostępu. Ten sprzęt pozwala na wysokiej jakości wydruk, dzięki czemu uzyskana karta może pełnić nie tylko funkcję informacyjną, lecz także reklamową.

W jaki sposób działają drukarki kart plastikowych?

Drukarki kart plastikowych to urządzenia, które można podzielić na retransferowe i termosublimacyjne. Różni je nie tylko sposób wydruku, lecz także rodzaj potrzebnych materiałów eksploatacyjnych. Druk retransferowy polega na naniesieniu nadruku na plastikową kartę za pomocą mechanicznego przyłożenia taśmy barwiącej do karty. W kolejnym etapie, pod wpływem wysokiej temperatury, uwalniany jest pigment z kalki barwiącej, a następnie poprzez głowice, przeniesiony zostaje na całą drukowaną powierzchnię. Ten rodzaj wydruku jest trwalszy, jest jednak monochromatyczny, czyli jednokolorowy. Jak już wiesz, drugim rodzajem drukarek, są te, które pozwalają na uzyskanie zadruków termosublimacyjnych. Wydruk ten jest kolorowy i powstaje w wyniku uwalniania pigmentów z barwników umieszczonych na taśmie barwiącej.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat drukarek kart plastikowych?

Drukarki kart plastikowych to sprzęty, które znajdziesz w ofercie wielu sklepów. Poszczególne modele różnią się wielkością, oferowaną jakością wydruku oraz ceną. Do głównych producentów tego rodzaju urządzeń należą, m.in. Evolis, Zebra czy Datacard. Oferują oni nie tylko wysokiej jakości drukarki, lecz także materiały eksploatacyjne. Ceny poszczególnych modeli są mocno zróżnicowane – od kilku do nawet kilkunastu tysięcy. Która z nich będzie idealnym wyborem dla Twojej firmy? To zależy – w dużej mierze od Twoich oczekiwań, potrzeb oraz nakładu kart. Jeżeli z urządzenia masz korzystać jedynie okazjonalnie, zainwestuj w nieskomplikowany model, który oferuje wydruki średniej jakości. Twoja wymagania są nieco większe? Rozważ zatem zakup sprzętu z wyższej półki, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.